Budoclub Geisha ontvangt keurmerk Judo Bond Nederland

Cora en Voorzitter JBN

Tijdens het NK Judo heeft Cora van Kempen, eigenaresse van Budoclub Geisha, uit handen van voorzitter Willem Jan Stegeman het JBN Keurmerk ontvangen. In zijn toespraak gaf de voorzitter aan dat het tegenwoordig erg belangrijk is voor ouders om te weten of ze hun kinderen veilig ergens naar toekunnen brengen. Denk hierbij aan de kinderopvang, maar ook sportorganisaties moeten een veilige plek zijn. Met het keurmerk wil de JBN duidelijk maken dat de clubs en verenigingen die dit hebben dat zijn. Deze organisaties bieden een veilige plek om te sporten maar ook kwaliteit. Cora van Kempen zegt enorm blij te zijn met deze erkenning vooral ook omdat er nog maar weinig in het land zijn uitgereikt en ik de eerste ben in deze regio die dit keurmerk heb mogen ontvangen. Vanaf het begin staan veiligheid en kwaliteit hoog op mijn prioriteitenlijst. Elke docent die bij ons lesgeeft moet in het bezit zijn van een geldig VOG. Dat is niet zomaar. We werken met kinderen en deze groep is heel kwetsbaar daar moet gewoon goed voor gezorgd worden dat er geen rare dingen gebeuren. Om die reden hebben we sinds kort ook een Pestprotocol en protocol Seksuele intimidatie. Alle docenten hebben die ondertekend met de plicht zich hier aan te houden. Ook de kwaliteit en grote van de mat is belangrijk. Teveel kinderen op een kleine mat brengt gevaren met zich mee die we niet moeten willen. De kwaliteit wordt gegarandeerd omdat alle docenten (rijks)gediplomeerd zijn. Daarbij volgen we regelmatig bijscholingen en zitten we niet vastgeroest in onze eigen sport. Zo hebben Arno Schoen (jiu jitsudocent) en ikzelf een certificaat behaald voor Fit, Veilig en Valbreken. Daarnaast volgen we dan weer extra cursussen  die extra aanvulling bieden op deze opleiding. Arno gaat binnenkort een opleiding Jiu Jitsu Karate doen ook wederom als aanvulling op de Jiu Jitsu tak van onze club. Nu we het keurmerk hebben wil niet zeggen dat we op onze lauweren gaan rusten. De bedoeling is dat we in ontwikkeling blijven en op de manier een kwalitatief goede en veilige club blijven voor al onze leden.